fbpx

“Kuvvet”in Diğer Adı “Nautilus” 50. Yaşında!

“Kuvvet”in Diğer Adı “Nautilus” 50. Yaşında!

Fitness sektöründe devrim yaratan ürünler ve markalar vardır. Bu markalar sektörün geleceğini değiştirir. Bugün Core Health & Fitness çatısı altından yer alan ve 50. yaşını kutlayan Nautilus da sektörün özel ve jenerik markalarından biridir. 1970 yılında Arthur Jones tarafından tasarlanan Nautilus ekipmanları, kuvvet ekipmanlarında sektörün “altın standartları”nı belirledi. Bu ekipmanlar sayesinde de bugün kuvvet ekipmanları fitness endüstrisindeki yerini aldı.

50 yıl önce dünyaya tanıtılan Nautilus, piyasadaki diğer ekipmanlardan önemli ölçüde farklıydı. Nautilus kabuğu şeklinde özel olarak tasarlanmış makara sistemi “Nautilus CAM”, direncin uygulanma şeklini değiştirerek döneminin en büyük inovasyonunu gerçekleştirdi. Böylece değişken direnç, vücudun doğal güç eğrisini izleyerek iyi antrenman yapılmasını sağladı ve milyonlarca kullanıcısının hayatına dokundu. Bugün araştırmalar, Nautilus’un dünyada kuvvet için 1 numaralı marka olduğunu kanıtladı! Bu mirasın bir parçası olmaktan ve geleceğe aktarmaktan gurur duyuyoruz. 50. yaşında Nautilus’un özel tasarladığı ekipmanlarla çok yakında tanışacaksınız! Bizi takip edin.    

Meraklısına Not: Nautilus’un kazanımlarını ve Arthur Jones’un fitness endüstrisi üzerindeki etkisi için Stephen Tharrett, Frank O’Rourke ve James A. Peterson’ın “Legends of Fitness (Fitness Efsaneleri)” kitabını okuyabilirsiniz.